środa, 18 stycznia 2017

Zdrowy sen


Witajcie!
Czy wiecie, że styczeń to na całym świecie tzw. "White Month" i to najlepszy miesiąc na zakup nowej pościeli? Dzisiaj razem z marką Wendre chcę Wam przedstawić kilka sposobów na zdrowy sen.U nas od kilku dni mamy w domu szpital... 
Filip z zapaleniem ucha i tchawicy... Ja z potworną grypą nie wychodzimy z łóżka.


Ponieważ lubię spać (pewnie jak wszyscy) to dbam o to, żeby każda noc była przespana wygodnie i przede wszystkim zdrowo. A co to znaczy zdrowo? Hymmm... Teorii pewnie jest wiele... Każda mama/żona ma swoje.

Oto na co przede wszystkim zwracam uwagę:
 #1 czystość

Czyli higiena snu. 
Kąpiel przed snem to dla mnie obowiązek. Nie ważne, czy wracam w środku nocy i jestem padnięta... Bez kąpieli nie zasnę. A drugi aspekt dotyczący czystości to pościel.
Bardzo, ale to bardzo nie lubię spać za długo w tej samej pościeli. Dlatego pościel zmieniam przynajmniej co dwa tygodnie! A letnią porą zdarza mi się to nawet częściej.


#2 wietrzenie

Czy nie macie i Wy tak, że jak jest świeże powietrze to lepiej zasypiacie?
Nawet zimą staram się chociaż na chwilę wywietrzyć pomieszczenia w których śpi moja rodzina. To bardzo podnosi komfort snu. 


#3 czas

Ponieważ pobudka jest codziennie o tej samej porze, łatwo jest ustalić sobie godzinę na położenie się spać. Sen nie powinien trwać ani za krótko, ani za długo.  Średnio powinniśmy spać od 6 do 8 godzin. Tyle wystarcza, żeby wstać wyspanym i wypoczętym.


#4 jakość

Tutaj mam na myśli przede wszystkim jakość pościeli pod którą śpimy.
 Kołdra marki Wendre zawiera ANTIBACT™,czyli włókna poliestrowe z domieszką silikonu i substancji antybakteryjnej. Takie wypełnienie nie tylko przeciwdziała namnażaniu się bakterii, ale i powoduje, że kołdra staje się lekka i puszysta. I własnie takie aspekty biorę pod uwagę przy zakupie pościeli do mojego domu. 


W czasie "Białego Miesiąca" kołdry i poduszki marki Wendre możecie kupić w atrakcyjnych cenach.
A gdzie ich szukać? Oto lista sklepów:
- Black Red White
- Biedronka
- Mrówka
- Intermarche
- E.Leclerc
- Selgros
- Marko
- Carrefour
- Auchan
Trzymajcie się zdrowo!!

Asia  

Wpis powstał przy współpracy z producentem wyrobów pościelowych

14 komentarzy:

 1. Przydatne wskazówki, a i nowa pościel też się przyda! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie obowiązkowe jest wietrzenie pokoju. Bez tego nie obędzie się. Gdy w pokoju jest duszne powietrze nie potrafię zasnąć. Jestem również zwolennikiem teorii cykli snu. Zaobserwowałem na sobie że gdy śpię cyklami - jeden cykl ma 1.5 godziny, to wysypiam się bardziej niż gdybym spał dłużej ale nie domknął cyklu (np. budząc się pomiędzy 4 a 5 cyklem) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Też lubię spać, wręcz uwielbiam i jakość snu ma dla mnie bardzo ważne znaczenie. Cieszę się, że podkreślasz to na swoim blogu, a z marką Wendre chętnie się zapoznam:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niby nic takiego, ale wymiana pościeli może wiele zmienić w naszym zasypianiu. Poczucie bezpieczeństwa i komfortu jest bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie ujęte. Ja wypraktykowałam, że dobrze funkcjonuję po co najmniej sześciu i pół godzinie snu i tyle staram się spać. Ale od czasu do czasu przychodzi większe zapotrzebowanie. Ach, życie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy wpis. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny wpis, naprawdę miło się czyta. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedni materac to podstawa. Trzeba dopasować ten do swojej wagi i ogólnie do wygodnego snu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. My z mężemy mamy materace ortopedyczne i to jest nasza recepta na zdrowy sen :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdrowy sen to naprawdę bardzo dużo i czasami bez niego nasz cały dzień może być zepsuty. Dlatego ja sobie kupiłam kołdrę naturalną https://senpo.pl/koldry/koldry-naturalne i do tego puchową. Teraz już wiem co to oznacza zdrowy i spokojny sen.

  OdpowiedzUsuń
 12. To bardzo ważne, aby zadbać o komfort swojego snu!

  OdpowiedzUsuń
 13. dobry materac to podstawa ja zawsze wybieram z bonnelowskimi sprężynami i taką h3 h4 najlepiej dwustronny :) kupiłam do domu taki i do domu rodziców również bo u nich na weekendy jesteśmy i dobijał mnie stary materac z którego wystawały druty.

  OdpowiedzUsuń