czwartek, 9 kwietnia 2015

Projekt balkon

Witajcie!

Dziś chciałam poruszyć temat, który zawsze w kwietniu nie opuszcza moich myśli. 
BALKON

O tej porze roku, przy pierwszych promieniach słońca zaczynam planować aranżację naszego wąskiego (ok. 80cm), ale długiego (ok. 5m) balkonu. Ciężko jest cokolwiek postawić. Jest elewacja, pewnie taka jak w większości bloków - typowy baranek. Chropowaty, nieprzyjemny w dotyku. W zeszłym roku poprosiłam tatę o pomoc, przy wyłożeniu płytką parapetową klinkierową parapetu. Była goła elewacje, biała i już brudna. Nie chciałam tego malować, odświeżać. Szukałam białych płytek, ale nigdzie nie znalazłam. Kupiłam brązowe, bo są brązowe płytki na podłodze, balustrada. W końcu najbardziej zależało mi, żeby łatwo było utrzymać czystość i ładniej wyglądało. Nie chciałam pospolitej blachy. Koszt płytki klinkierowej wyszedł niewiele większy, tym bardziej, że w ułożeniu pomógł mi tata :) Pozbyłam się starych mebli balkonowych. Kupiłam w Ikei stolik i krzesła. Było ładniej, ale nadal pusto.

fot. IkeaGdyby mój balkon był bardziej kwadratowy. Bardziej ustawny. Nie miałabym problemu z wyborem mebli. Jest całe mnóstwo pięknych aranżacji balkonów, chociażby w Ikei :)

fot. Ikea

fot. Ikea

fot. Ikea

Fot. Ikea

Dlatego w tym roku postanowiłam na nowo zaaranżować balkon. 
Dokupię ławkę z panelem w Ikei.

 fot. Ikea
Szukałam podobnego mebla już w zeszłym roku. To jedyny mebel, który bez problemu zmieści się na szerokość mojego balkonu. Dojdą poduszki - miętowe, kwieciste. Będzie dywanik, kwiaty, świece.  

Najważniejsze, że mam już plan :) Na początku maja mój projekt BALKON powinien być gotowy.

Prognozy mówią, że ma w końcu nadejść ciepło. Nie mogę się doczekać!

A to zdjęcie mojego balkonu z zeszłego roku.

Ławka z panelem stanie w miejscu latarenki i donicy. Stolik będzie bliżej ławki. Dywanik, kwiaty i inne dodatki dopieszczą całość.


Pozdrawiam

Asia

5 komentarzy:

 1. Asiu z pewnością będzie pięknie...mój balkon też jest niewielki, a dotychczas był bardzo zaniedbany...dopiero dwa lata temu stwierdziłam, że tak nie może być...i teraz mam takie dodatkowy letni pokoik ;-). A potrzebę zmian to ja chyba rozumiem jak nikt inny. Dobrego dnia dla Ciebie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam bardzo podobny balkon jeśli chodzi o wymiary, dość długi i wąski, więc wiem, jak trudno wstawić jakiś mebel. Ja do tej pory miałam krzesło i mały stoliczek. W tym roku chciałabym wymyślić coś innego. Ławka z panelem wygląda bardzo obiecująco :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. mi się w tym roku marzy ławka.... i dużo lawendy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne inspiracje. Jak widać nawet na małym balkonie można zrobić klimatyczny kącik wypoczynkowy :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie dwa balkony czekają na aranżację. Plan jest! W przyszłym tygodniu będę w Ikei to rozglądnę się za meblami. Tylko niech się w końcu zrobi pogoda!!
  Patti

  OdpowiedzUsuń